Projekt Opolnomočenje mladih in mladinskih delavcev za prepoznavo in informirano odzivanje na spletno nasilje s preseganjem spolnih stereotipov – MEDUSA želi s svojimi aktivnostmi prispevati h izgradnji in izvajanju celostnega pristopa za prepoznavanje in preprečevanje spletnega nasilja in nadlegovanja na podlagi spola med mladimi mladinskimi delavci. MEDUSA temelji na načelu enakosti spolov in inherentno stremi k spodbujanju vključujočnosti in raznolikosti med mladimi in mladinskimi delavci skozi vrsto ozaveščevalnih, izobraževalnih in drugih preventivnih aktivnosti, ki hkrati krepijo mednarodni vidik ozaveščenosti o problemu spletnega nasilja.
Izobraževanje in senzibiliziranje mladih za prepoznavanje in preprečevanje spletnega nasilja na podlagi spola na eni strani ter opolnomočenje mladinskih delavcev za okrepljen odziv na tovrstno nasilje na drugi strani.
Razvoj inovativnih in prilagojenih vsebin za obe ciljni skupini, da bi jih okrepili z znanjem in veščinami za boj proti spletnemu nasilju na podlagi spola.
Ozaveščanje širše javnosti o prisotnosti in posledicah spletnega nasilja na podlagi spola.
Krepitev sodelovanja med partnerskimi državami.
Inštitut za raziskovanje enakosti spolov (IPES) je nevladna, neprofitna in prostovoljska organizacija, ki si prizadeva za poglabljanje razumevanja enakosti spolov v slovenski družbi. Naša vizija temelji na ustvarjanju in spodbujanju dejavnosti, ki prispevajo k izgradnji družbe, ki bo popolnoma premagala ovire zaradi dimenzije spola. Naš glavni cilj je tako opozoriti na obstoječe spolne stereotipe in družbeno pripisane spolne vloge, ki zaradi pričakovanj, predstav in vzorcev vedenja določajo številne omejitve. Glavni namen našega delovanja je ozaveščanje različnih segmentov javnosti o družbeni konstrukciji teh vlog in o pomenu vključevanja vseh spolov v izgradnjo skupnosti, ki temelji na načelih nediskriminacije in enakih možnosti. V letu 2022 je IPES postal nosilec statusa javnega interesa na področju enakih možnosti žensk in moških.
Kontakt: info@ipes-si.org
Spletna stran: https://ipes-si.org
CESIE je neprofitna in nevladna organizacija, ki deluje kot eden od evropskih centrov za raziskave, ustanovljen pa je bil z idejo nadaljevanja dela sociologa Danila Dolcija – s svojim delovanjem si CESIE prizadeva sooblikovati vključujočo in enakopravno družbo za vse ljudi. CESIE se zavzema za spodbujanje kulturnega, socialnega, izobraževalnega in gospodarskega razvoja na lokalni, nacionalni, evropski in mednarodni ravni ter prispeva k rasti in razvoju z aktivnim sodelovanjem ljudi, civilne družbe in institucij. CESIE koordinira mrežo CESIE, ki jo sestavlja več kot 3000 različnih organizacij, kot so univerze, šole, raziskovalni centri, javni organi, zasebni subjekti, mladinski centri in podjetniki.
Kontakt: info@cesie.org
Spletna stran: https://cesie.org
Mreža mladih Hrvatske (MMH) je največje in najobsežnejše združenje mladinskih organizacij na Hrvaškem, ki trenutno vključuje več kot 70 lokalnih in državnih organizacij. MMH je heterogena platforma, ki povezuje različne organizacije (osredotočene na zagovorništvo, kulturo, socialna vprašanja, manjšinska vprašanja itd.), ki jim je skupen interes pri razvoju mladinskih politik na lokalni, regionalni, nacionalni in evropski ravni. MMH svoje cilje dosega s povezovanjem, zagovorništvom, vzpostavljanjem dialogov in partnerstev, informiranjem, neformalnim izobraževanjem in raziskovanjem. Glavni cilji organizacije so: (1) ozaveščanje mladih o pomenu aktivnega sodelovanja v družbi; (2) soustvarjanje in zagovarjanje kakovostnih mladinskih politik na lokalni, nacionalni in mednarodni ravni ter uvrščanje pravic mladih na družbeno agendo; (3) prispevanje k razvoju civilne družbe s sodelovanjem pri oblikovanju in izvajanju politik, povezanih z razvojem civilne družbe.
Kontakt: info@mmh.hr
Spletna stran: https://www.mmh.hr
Mladinska mreža MaMa je nacionalna mrežna organizacija, ki združuje in predstavlja organizacije, ki izvajajo dejavnost mladinskih centrov v Sloveniji. Organizacija trenutno vključuje 50 članov, ki imajo status mladinskega centra oziroma opravljajo dejavnost mladinskega centra. Mreža MaMa s svojim delovanjem:
Povezuje organizacije, ki delujejo na področju mladinskega dela v Sloveniji;
Zastopa skupne interese svojih članov v odnosu do različnih deležnikov;
Organizira redna srečanja in spodbuja komunikacijo med člani;
Zagotavlja strokovno pomoč članom;
Izvaja neformalna izobraževanja mladih in mladinskih delavcev.
Kontakt: info@mreza-mama.si
Spletna stran: https://www.mreza-mama.si